Vacancy

Vacancy

Finding Solutions, Creating Opportunities

Contabil Șef

Vacancy code: CS3

Companie internațională ce activează în Republica Moldova.

Responsabilități:
  • Verificarea facturilor primite de la furnizori și înregistrarea lor pe centre de cost;
  • Verificarea deconturilor de cheltuieli și înregistrarea lor pe centre de cost;
  • Înregistrarea mijloacelor fixe în evidența analitică;
  • Reconciliere lunară balanță mijloace fixe - balanță de verificare;
  • Înregistrarea stocurilor în evidența analitică;
  • Reconciliere lunară balanță stocuri - balanță de verificare;
  • Efectuarea online a plăților interne și externe, taxe;
  • Înregistrarea extraselor bancare;
  • Întocmirea și înregistrarea registrului de casă;
  • Verificarea TVA;
  • Verifică și pregătește componentele pentru conturi contabile;
  • Evidența soldurilor cu furnizorii și clienții;
  • Întocmirea bilanț contabil;
  • Întocmirea declarații lunare pentru taxe;
  • Respectarea procedurilor existente la nivelul companiei.
Cerințe:
  • Studii superioare: contabil;
  • Experiență de muncă - minim 3 ani intr-un post similar;
  • Cunoștințe solide în domeniul contabilității și fiscalității;
  • Cunoștințe legislația fiscală;
  • Cunoașterea limbilor: RO, RU - avansat; EN - intermediar (preferabil);
  • Dorința și capacitatea de a învăța;
  • Responsabilitate și flexibilitate.
Beneficii:
  • Pachet social;
  • Salariu competitiv;
  • Tichete de masă;
  • Participarea la treninguri de dezvoltare profesională;
  • Perspective de dezvoltare în carieră într-o companie cu renume internațional;

← Back to job list
Please send your resume by E-mail:
Or download via the form

Resume form

Attach your file *
For additional details please contact the Recruitment Consultant:
+373 69104433