Vacancy

Vacancy

Finding Solutions, Creating Opportunities

Jurnalist

Vacancy code: JN

Jurnalist (pentru o revistă mondenă)

Compania:
Companie locală ce se ocupă cu editarea ziarelor, publicitate, activitări de radio și televiziune.

Sarcini și responsabilități:
  • Monitorizarea informațiilor despre evenimentele din viața socială/economică
  • Scrierea articolelor pe teme sociale/economice
  • Sortarea, analizarea și prelucrarea informațiilor primite prin intermediul comunicatelor de presă
  • Munca de teren
  • Participarea la conferințe de presă, întîlniri
Cerințe:
  • Experiență în domeniu de 1-2 ani
  • Studii superioare finisate (umanitare/ economice)
  • Excelente abilități de comunicare și scriere în limba Română și Rusă
  • Un portfolio personal cu articole scrise anterior (ar fi un beneficiu)
Beneficii:
  • Salariu fix motivant
  • Oficiu în centrul orașului
  • Participarea la diverse evenimente mondene
  • Accesibilitatea la mașina companiei

← Back to job list
Please send your resume by E-mail:
Or download via the form

Resume form

Attach your file
For additional details please contact the Recruitment Consultant:
+373 69638007