Vacancy

Vacancy

Finding Solutions, Creating Opportunities

Logist (transport containerizat)

Vacancy code: LTC

Companie internațională ce activează în Republica Moldova.

Responsabilități:
  • Managementul vânzărilor serviciilor transportului containerizat;
  • Dezvoltarea și atragerea noilor clienți;
  • Evidența corespondenţei comerciale;
  • Negocierea tarifelor și contractelor cu clienții;
  • Evidența actelor (facturare, întocmirea documentelor de însoțire pentru transport; coordonarea contractelor și încasărilor);
  • Coordonarea procesului de expediere a mărfurilor.
Cerințe:
  • Experiență în domeniul logistic/vânzări servicii (transport containerizat)
  • Cunoașterea pieţei transporturilor (forwarding);
  • Abilități de comunicare de negociere;
  • Capacitatea de planificare și organizare a procesului de lucru;
  • Cunoașterea Limbii engleza la nivel avansat;
  • Utilizator experimentat PC;
  • Personalitate dinamică cu inițiativă.

Beneficii:  ;
  • Pachet social;
  • Salariu fix + premii de performanță;
  • Participarea la treninguri de dezvoltare profesională;
  • Perspective de dezvoltare în carieră într-o companie internațională.

← Back to job list
Please send your resume by E-mail:
Or download via the form

Resume form

Attach your file *
For additional details please contact the Recruitment Consultant:
+373 69104433