Vacancy

Vacancy

Finding Solutions, Creating Opportunities

Manager logist - Transport Maritim (LCL)

Vacancy code: VLM

Manager logist-Transport Maritim (LCL)

Despre companie: Compania de transport și logistică, lider în transportul mărfurilor  în containere din orice parte a lumii în Moldova, cu o experiență  pe piață mai mult de 20 de ani,  este  în căutarea candidatului pentru postul vacant:

Responsabilități:
-Coordonarea procesului de expediere a mărfurilor LCL (less then container load)
-Stabilirea și menținerea relațiilor cu clienții noi și partenerii existenți;
-Negocierea tarifelor și contractelor cu clienții;
-Organizarea traseului optim și calculul costului de transport;
-Interecțiunea cu transportatorii liniilor maritime și brokerii vamali;
-Evidenta actelor (facturare, întocmirea documentelor de însoțire pentru transport, coordonarea contractelor și încasărilor);
-Organizarea transportului internațional de marfă;
-Identificarea noilor clienți și  oportunități de dezvoltare a business-ului;

Cerințe:
- Studii superioare Logistică/ Economie;
- Experiența în domeniul minim 1 an;
- Abilități excelente de organizare şi comunicare;
- Cunoștințe bune de operare Windows și Microsoft Office;
- Cunoașterea limbii române, ruse și engleze (obligatoriu);

Se oferă:
• Angajare oficială + pachet social deplin;
• Salariu motivant;
• Grafic de muncă: Luni- Vineri ( 9:00 – 18:00);
• Tichete de masă;
• Oportunitate de dezvoltare într-o echipă tânără și energică.

← Back to job list
Please send your resume by E-mail:
Or download via the form

Resume form

Attach your file *
For additional details please contact the Recruitment Consultant:
062101257