Vacancy

Vacancy

Finding Solutions, Creating Opportunities

Manager vânzări B2B in compania internațională de catering

Vacancy code: MVB2B

Responsabilități:
  • Cercetarea si analiza pieții companiilor din Republica Moldova;
  • Căutarea activă a noilor clienți și atragerea acestora (vânzări active);
  • Întocmirea ofertelor comerciale, sunete reci, vizite zilnice la potențialii clienți;
  • Prezentarea, promovarea și creșterea volumului de vânzări a serviciilor companiei;
  • Dezvoltarea și gestionarea portofoliului de clienți;
  • Negocierea, încheierea contractelor și urmărirea îndeplinirii acestora;
  • Gestionarea continuă relațiilor cu clienții.
Cerințe:
  • Studii superioare;
  • Experiența in vânzări B2B;
  • Abilități de negociere și convingere;
  • Cunoașterea limbilor: Româna și Rusa la nivel avansat, Engleza va constitui un avantaj;
  • Cunoștințe operare PC (Excel, Outlook, Word etc.);
  • Posesor de permis de conducere cat. B;
  • Automobil propriu va constitui un avantaj;
  • Responsabilitate, inițiativă, punctualitate.
Condiții de lucru:
  • Pachet salarial atractiv: salariu fix + % progresive din vânzările efectuate;
  • Angajare oficială si pachet social deplin;
  • Posibilitatea de dezvoltare profesională;
  • Experiență de lucru in companie internațională;
  • Orar de muncă: de la 9-00 pîna la 18-00, Luni-Vineri;
  • Compensare combustibil (pentru candidații cu automobil personal).

← Back to job list
Please send your resume by E-mail:
Or download via the form

Resume form

Attach your file *
For additional details please contact the Recruitment Consultant:
+373 22 876 557