Vacancy

Vacancy

Finding Solutions, Creating Opportunities

MARKETING MANAGER ( Hotel ★★★★★)

Vacancy code: MBM

Compania HR-Consulting (www.search4staff.com) la solicitarea clientului sau, este in cautarea candidatilor pentru postul vacant:  MARKETING MANAGER ( Hotel ★★★★★)

Cunoștințe și Competențe:
Studii superioare, preferabil economice sau de marketing,
Experiență similară postului de 3 ani în altă companie,
Legislația specifică domeniului hotelier și comerțului electronic,
Cunoașterea regulilor de scriere a diverselor tipuri de materiale (comunicare presă, invitație, articole, etc.),
Cunoașterea regulilor de administrare și menținere a conturilor de social media,
Cunoașterea aplicațiilor de monitorizare a traficului pe internet,
Competențe de web-design și administrarea site-urilor,
Cunoașterea limbilor romana, rusa si engleza,
Tehnici de vânzare şi de negociere

Responsabilităţile principale:
Asigură componentele mixului de marketing (oferta de servicii, politica de preţuri, comunicare şi distribuire).
Asigură studierea sistemelor de reduceri, practicate de concurenţi pentru anumite servicii şi elaborarea, în caz de necesitate, a sistemelor de reduceri proprii.
Dezvolta politici de fidelizare a clienților.
Elaborează si asigura realizarea planului de marketing.
 Analizează oportunitatea introducerii de noi produse sau servicii.
Menține o vizibilitate ridicata a brandurilor Companiei prin diverse evenimente proprii a hotelului.
 Identifica nevoile de instruire a personalului din subordine si asigura formarea continua a acestuia.
Menține relații profesionale cu toți partenerii externi (cu jurnaliștii și reprezentanții mass-media, agenții de publicitate, firme de sondare de piața etc.).
Reprezentarea oficială a organizației în relația cu presa
Este responsabil de îndeplinirea altor obligațiuni stabilite de către Managerul General sau Directorul General

Beneficii:
Program de lucru – Luni – Vineri (Full-time)
Lucru oficial
Salariul stabil  + primii, bonusuri
Traininguri peste hotare , conferinte, instruiri

← Back to job list
Please send your resume by E-mail:
Or download via the form

Resume form

Attach your file *
For additional details please contact the Recruitment Consultant:
+373 69 638 007