Vacancy

Vacancy

Finding Solutions, Creating Opportunities

Ofiter recuperare creante(Colector)

Vacancy code: Ctt

HR-Consulting (search4staff.com) – la solicitarea clientului sau, companie renumită în creditare, este în căutarea candidatului pentru postul vacant:

Ofițer recuperare creanțe(Colector)

Responsabilităţi principale:
  • Contactarea telefonică a debitorilor cu intarzieri față de termenele de plata stabilite in contract
  • Negocierea planului / programului de recuperare a creantelor
  • Monitorizarea respectarii intelegerilor de plata agreate cu debitorii
  • Raportarea stadiului colectarii / recuperarii creantelor din portofoliu
  • Consilierea clientilor si informarea acestora in legatura cu aspectele specifice platilor
  • Sesizarea / Investigarea suspiciunilor de frauda identificate in activitatea zilnica
  • Colaboreaza cu toate departamentele companiei in scopul atingerii obiectivului individual, precum si a solutionarii spetelor intalnite in activitatea de colectare
  • Utilizarea tuturor istrumentelor de colectare (telefon, SMS, email) in vederea realizarii target-ului
Aptitudini si competente necesare:
  • Studii superioare (diploma licenta) de preferat economice sau juridice
  • Experienta în sectorul financiar-bancar ( preferabil)
  • Experiența în colectarea creanțelor (preferabil)
  • Rezistența la stres
  • Simt analitic si inițiative
  • Foarte bune abilitați de comunicare si negociere
  • Orientare către client
  • Cunostinte in operare P.C. – MS Office (Excel, Word, Internet)
Compania oferă:
  • Pachetul social (asigurare sociala, asigurare medicală)
  • Tichete de masă
  • Salariu fix + bonusuri lunare si anuale
  • Grafic flexibil de muncă
  • Un colectiv prietenos și tânăr
  • Traininguri specializate; Calatorii internationale asigurate din contul companiei..

← Back to job list
Please send your resume by E-mail:
Or download via the form

Resume form

Attach your file *
For additional details please contact the Recruitment Consultant:
+373 69638007