Vacancy

Vacancy

Finding Solutions, Creating Opportunities

Copywriter

Vacancy code: SCM

Copywriter
(în Departamentul de vânzări și marketing)

Despre companie:

Una dintre cele mai mari companii, care oferă produse pentru îngrijirea pielii și cosmetică decorativă.

Responsabilități:
  • Scriere de articole de marketing, slogane de publicitate și texte promoționale cu scopul promovării strategiilor și produselor companiei
  • Crearea materialelor de tipar ale companiei – broșuri, cataloage, prospecte, etc.
  • Traducerea textelor din limbile engleză și rusă în limba română
  • Redactarea textelor în limba română
  • Lucrul cu furnizorii pentru crearea materialelor de tipar, video etc.
  • Îndeplinirea sarcinilor variate în funcție de necesitățile echipei

Cerințe:
  • Studii superioare în domenii relevante funcției: jurnalism, filologie etc.
  • Experiență de muncă în domeniu – 2 ani (de scriere a articolelor, de jurnalist, blogger, copywriter)
  • Cunoașterea excelentă a limbii române, la nivel de redactor
  • Cunoașterea bună a limbii engleze (scris – obligatoriu și comunicare - preferabil)și a limbii ruse (comunicare – obligatoriu, scris - preferabil)
  • Abilitate de lucru în programul Photoshop va constitui un avantaj
  • Flexibilitate în îndeplinirea sarcinilor diverse

Beneficii:
  • Angajare oficială conform prevederilor legislației muncii
  • Salariu competitiv
  • Posibilități de creștere și dezvoltare profesională
  • Mediu de lucru motivant în cadrul unei companii internaționale
  • Sediu în centrul orașului Chișinău
  • Tichete de masă

← Back to job list
Please send your resume by E-mail:
Or download via the form

Resume form

Attach your file *
For additional details please contact the Recruitment Consultant:
+373 62101257