Vacancy

Vacancy

Finding Solutions, Creating Opportunities

Specialist Deservire Clienți

Vacancy code: SCVB

Responsabilități:
  • Comunicarea cu clienții la telefon, prin e-mail și alte canale de comunicare;
  • Recepționarea, înregistrarea şi prelucrarea informației de la clienți, primită în formă scrisă, electronică și/ sau la telefon;
  • Înregistrarea comenzilor și a datelor despre clienți în baza de date a Companiei;
  • Lucrul cu clienții-cheie pentru asigurarea necesară de suport, informație, motivație și dezvoltare a acestora;
  • Monitorizarea și analiza sistematică și periodică a rezultatelor clienților-cheie pe indicatori de performanță. Întocmirea și expedierea rapoartelor către aceștia și în adresa managementului Companiei;
  • Gestionarea fluxului de documente și actualizarea bazei de date a clienților-cheie.

Cerințe:
  • Experiență în domeniul deservirii clienților, inclusiv în soluționarea situațiilor de conflict;
  • Cunoașterea programelor MS (Word, Excel);
  • Limba maternă – limba română. Cunoașterea limbilor rusă (excelent) și engleză (nivel mediu, scris și comunicare);
  • Abilități de comunicare;
  • Abilități analitice;
  • Calități personale: atitudine grijulie și binevoitoare, sociabilitate, onestitate, disciplină, capacitate de a stabili prioritățile, de a planifica și de a respecta termenele, abilitate de a reacționa și a executa rapid deciziile aprobate.

Se oferă:
  • Angajare oficială conform prevederilor legislației muncii;
  • Salariu decent și competitiv;
  • Mediu de lucru motivant în cadrul unei companii internaționale;
  • Sediu în centrul orașului Chișinău;
  • Orar: 09:00-18:00, Luni-Vineri.

← Back to job list
Please send your resume by E-mail:
Or download via the form

Resume form

Attach your file *
For additional details please contact the Recruitment Consultant:
+373 22 876 557