Vacancy

Vacancy

Finding Solutions, Creating Opportunities

Web Designer

Vacancy code: WDE

Compania: Agenție de publicitate

STUDII:
Universitare / Programare / Arte plastice.

EXPERIENȚĂ:
  • Cel puțin 1 an în domeniu de publicitate / web design / freelancing Software
  • Photoshop / Illustrator / InDesign / Dreamweaver / Fireworks / Animate;
  • Limbaj de programare: HTML5, CSS3, JavaScript, PHP, MySQL / Java Script

LIMBI VORBITE:
Română – fluent
Rusă – fluent
Engleză – fluent

RESPONSABILITĂȚI ȘI CALITĂȚI:
  • Creearea, propunere și realizearea layout-ul / designul paginilor web;
  • Implementeaza PSD in HTML/CSS;
  • Dezvoltă și întreține website-uri pe platforme CMS (Joomla, Wordpess);
  • Verifică funcționalitatea și face optimizarea interfețelor grafice în funcție de rezoluția dispozitivului;
  • Asigură compatibilitatea cu principalele browser-e de Internet;
  • Elaborează banere web animate;
  • Creează logo-uri și alte elemente de identitate grafică;
  • Respectă termenele limită și are abilități de lucru în echipă;
  • In caz de necesitate disponibilitatea de a lucreza peste program.
  • Abilități analitice, de organizare și planificare, cu simț estetic, flexibil și adaptat nevoilor clienților;
  • Persoană creativă, orientată spre soluții;
  • Cunoștințe de marketing;

← Back to job list
Please send your resume by E-mail:
Or download via the form

Resume form

Attach your file
For additional details please contact the Recruitment Consultant:
+373 68503560