Post vacant

Post vacant

Găsim soluții, creăm oportunități

Specialist Comunicare (Nordul RM)

Codul postului vacant: SCR

Compania HR-Consulting (www.search4staff.com) la solicitarea clientului sau, este in cautarea candidatilor pentru postul vacant:
Compania internationala, producator si distribuitor a materialelor de constructii.

 Misiune:
  • Gestionează activitățile de comunicare externă și internă în conformitate cu strategia companiei; menține comunicarea cu partenerii de interes; contribuie la menținerea imaginii și reputației companiei pe plan extern si intern.

Educatie si formare:
  • Studii superioare: diplomă de licenta in limba engleza, Jurnalism, Marketing sau Comunicare;
  • Experiență de 3 ani într-o agenție de PR sau într-un departament intern de comunicare, va constitui un avantaj;
  • Pasiune pentru domeniul comunicării
  • Foarte bune abilități de prezentare și comunicare (scrisă și verbală)
  • Tehnici de negociere
  • Abilități de construire și dezvoltare a relațiilor interumane
  • Cunoștințe de limbă romana, rusa si engleză la nivel avansat.

Responsabilitati:
  • Implementează activitățile de comunicare în conformitate cu strategia și calendarul anual de comunicare
  • Gestionează paginile web și paginile sociale ale companiei
  • Realizează materiale de comunicare (publicații, articole, anunțuri interne și externe)
  • Coordonează campaniile de comunicare care țin de acțiunile strategice de responsabilitate socială
  • Oferă suport specific altor departamente din companie
  • Dezvoltă relații de colaborare cu parteneri externi (media, agenții de relații publice, creație, etc)
  • Monitorizează aparițiile companiei în presă și gestionează raportul zilnic de informare.
  • Organizeaza ori acorda suport la organizarea diferitor evenimente interne.

Oferim:
  • Activitate intr-o companie internationala cu grija fata de angajatii sai, inclusiv sub aspectul Sanatatii si Securitatii in Munca si dezvoltare profesionala
  • Activitate intr-o echipa multinationala de profesionisti.
  • Pachet social si salarial atractiv

Vă rugăm să trimiteți CV-ul la adresa electronică:
Sau încărcați prin intermediul formularului

Formular

Atașează fișierul
Pentru detalii contactează consultantul în recrutări:
+373 68503560