Post vacant

Post vacant

Găsim soluții, creăm oportunități

Specialist Raportare Financiară

Codul postului vacant: SRF

Bancă cu capital străin ce activează în Republica Moldova.

Responsabilități:
  • Realizarea situațiilor financiare individuale în conformitate cu IFRS;
  • Pregătirea rapoartelor financiară, în conformitate cu instrucțiunile primite, actualizarea periodică a acestora ;
  • Elaborarea rapoartelor, privind indicatorii financiari și non-financiari de performanță, etc;
  • Asigurarea suportului în procesul de bugetare, prelucrarea bazelor de date în vederea obținerii și centralizării informațiilor pentru calcul diverselor linii bugetare.
Cerințe:
  • Studii superioare: economice;
  • Experiență de muncă în domeniul bancar sau în cadrul companiilor de audit  - 1-3 ani într-un post similar;
  • Experiență de raportare conform IFRS;
  • Experiență de lucru cu SQL;
  • Cunoașterea limbilor: RO, RU - avansat; EN - fluent;
  • Cunoașterea Microsoft Office (Excel, Word, Outlook) -  Avansat;
Beneficii:
  • Salariu competitiv;
  • Participarea la treninguri de dezvoltare profesională;
  • Posibilitatea de a căpăta experienţă într-un grup internațional de renume;

Vă rugăm să trimiteți CV-ul la adresa electronică:
Sau încărcați prin intermediul formularului

Formular

Atașează fișierul *
Pentru detalii contactează consultantul în recrutări:
+373 69104433