Post vacant

Post vacant

Găsim soluții, creăm oportunități

Web Designer

Codul postului vacant: WDE

Compania: Agenție de publicitate

STUDII:
Universitare / Programare / Arte plastice.

EXPERIENȚĂ:
  • Cel puțin 1 an în domeniu de publicitate / web design / freelancing Software
  • Photoshop / Illustrator / InDesign / Dreamweaver / Fireworks / Animate;
  • Limbaj de programare: HTML5, CSS3, JavaScript, PHP, MySQL / Java Script

LIMBI VORBITE:
Română – fluent
Rusă – fluent
Engleză – fluent

RESPONSABILITĂȚI ȘI CALITĂȚI:
  • Creearea, propunere și realizearea layout-ul / designul paginilor web;
  • Implementeaza PSD in HTML/CSS;
  • Dezvoltă și întreține website-uri pe platforme CMS (Joomla, Wordpess);
  • Verifică funcționalitatea și face optimizarea interfețelor grafice în funcție de rezoluția dispozitivului;
  • Asigură compatibilitatea cu principalele browser-e de Internet;
  • Elaborează banere web animate;
  • Creează logo-uri și alte elemente de identitate grafică;
  • Respectă termenele limită și are abilități de lucru în echipă;
  • In caz de necesitate disponibilitatea de a lucreza peste program.
  • Abilități analitice, de organizare și planificare, cu simț estetic, flexibil și adaptat nevoilor clienților;
  • Persoană creativă, orientată spre soluții;
  • Cunoștințe de marketing;

Vă rugăm să trimiteți CV-ul la adresa electronică:
Sau încărcați prin intermediul formularului

Formular

Atașează fișierul
Pentru detalii contactează consultantul în recrutări:
+373 68503560