Вакансия

Вакансия

Contabil Șef Adjunct

Код вакансии: CAI

Responsabilități:
  • Asigurarea evidenței contabile a elementelor de numerar (casierie și conturi curente), a creanțelor și datoriilor comerciale, OMVSD, inclusiv evidența combustibilului;
  • Asigurarea evidenței contabile a portfoliului de împrumuturi precum și a creanțelor calculate aferente;
  • Responsabil de evidența contabilă a imobilizărilor corporale și necorporale, a datoriilor debitoare ale companiei;
  • Responsabil pentru calculul, transferul și evidența contabilă a plăților salariale;
  • Responsabil pentru efectuarea procedurilor lunare de închidere a bilanţului contabil;
  • Participă la organizarea și asigurarea continuă a evidenței contabile a companiei;
  • Pregătirea rapoartelor financiare către compania mamă precum și a rapoartelor către autoritățile locale în conformitate și în termenii stabiliți în regulamentele și deciziile interne;
  • Înregistrarea corectă și la timp a tranzacțiilor economice, respectarea perioadei de închidere a bilanțului contabil;
  • Acordarea suportului la elaborarea documentelor și procedurilor contabile interne ale companiei precum și ajustarea lor pentru corespunderea cu prevederile legislației în vigoare;

Cerințe:
  • Studii superioare în unul din domeniile: Contabilitate/Finanțe
  • Experiență minim 2 ani în domeniul contabilitățiii
  • Utilizator independent MS Office (Word, în special Excel)
  • Flexibilitate și rezistență la stres
  • Cunoștințe în domeniul financiar (preferabil), cunoștințe avansate al SNC
  • Cunoașterea limbilor: RO - avansat; RU, EN - Intermediar

Ce oferă compania:
  • Angajare oficială conform prevederilor legislației muncii
  • Salariu competitiv
  • Posibilități de creștere și dezvoltare profesională
  • Mediu de lucru motivant în cadrul unei companii internaționale
  • Tichete de masă, asigurare medicală facultativă
  • Bonus anual în dependență de performanța individuală

← Вернуться к списку вакансий
Вы можете отправить резюме на электронный адрес:
Или загрузить через форму

Форма отправки резюме

Прикрепите файл *
За дополнительной информацией обращайтесь к нашему консультанту:
+373 62101257

Подписка на рассылку

Укажите электронный адрес и мы сообщим Вам о новых предложениях о работе и о новостях компании HR-Consulting.

По какой причине Вы могли бы уйти в другую компанию?