Вакансия

Вакансия

Находим решения, создаём возможности.

Coordonator depozit și logistică

Код вакансии: CDL

HR-Consulting – la solicitarea clientului său, este în căutarea candidatului pentru postul vacant:

Despre Companie: Companie internațională  specializată în domeniul nutrienților alimentari.
Cerințe față de candidat:
  • Studii superioare finisate,preferabil (economice/logistică);
  • Persoană disciplinată,cu bune abilități interpersonale;
  • Comunicativ, energic și entuziast cu o abordare de”can do “ a sarcinilor;
  • Flexibil si cooperative;
  • Atitudine pozitiva si proactivă;
  • Ablități tehnice: Office(Excel,Word, Power ,Point)Outlook.
Responsabilități:
  • Supravegherea operațiunilor logistice și de depozit zilnice în cadrul departamentului de logistică și depozitare;
  • Monitorizarea nivelului de deservire a distributorilor de către subordonați, precum și asigurarea unui nivel de deservire stabilit;
  • Supravegherea și implicarea în caz de necesitate în executarea comenzilor distribuitorului (NTS) conform facturilor de eliberare a mărfurilor într-un mod rapid, corect și profesional;
  • Înregistrarea la timp a comenzilor în sistemul de comenzi;
  • Procesarea inventarierii ciclice;
  • Actualizarea sistemului de management al stocurilor, completarea documentelor respective necesare pentru fiecare tranzacție;
  • Coordonarea activităților de import și export de mărfuri, comunicarea cu furnizorii și brokerii, pregătirea și verificarea actelor pentru import/export;
  • Asistarea conducătorului departamentului de logistică și depozitare în procesul de elaborare și menținere a standartelor evaluării responsabilității în toate domeniile;
  • Conducerea, stimularea,  îndrumarea personalului și evaluarea personalului prin desfășurarea și asigurarea la timp a unor organizări trimestriale și evaluări la finele anului;
  • Asigurarea unei examinări rapide, corecte și profesionale a tuturor solicitărilor, acordînd centrului de deservire și, în cele din urmă, distribuitorului un feedback, cît mai curînd posibil;
  • Respectarea și aderarea la directivele de performanta stabilite;
  • Interacțiunea cu diverse departamente din cadrul companiei pentru îndeplinirea atribuțiilor de serviciu: financiar planning, vînzări, marketing etc.
Se oferă:
  • Angajare oficială;
  • Colectiv prietenos;
  • Experiență în cadrul unei companii internaționale;
  • Program de lucru: 9:00-18:00.

← Вернуться к списку вакансий
Вы можете отправить резюме на электронный адрес:
Или загрузить через форму

Форма отправки резюме

Прикрепите файл *
За дополнительной информацией обращайтесь к нашему консультанту:
+373 60422844

Подписка на рассылку

Укажите электронный адрес и мы сообщим Вам о новых предложениях о работе и о новостях компании HR-Consulting.

По какой причине Вы могли бы уйти в другую компанию?