Вакансия

Вакансия

Находим решения, создаём возможности.

Inginer Sanatate si Securitate in Munca (Nordul RM)

Код вакансии: SSM1R

Compania internationala, producator si distribuitor a materialelor de constructii.

 Profilul candidatului:

Misiune:
Sustine angajamentul companiei de a crea un mediu sanatos si sigur pentru angajați si parteneri. Promoveaza si implementeaza standardele companiei privind sanatatea si securitatea in munca si securitate anti-incendiara. Asigura respectarea cerintelor legale si la nivel de grup, in toate activitatile desfasurate in locatiile proprii: Uzina, Centrul de Inovatii din Chisinau, Terminalul din Comrat.

Educatie si experienta:
  • Studii tehnice superioare.  Cursuri de formare si atestare in domeniul SSM., autorizatii pentru macarale, turle, gaz, ascensoare, vase sub presiune; electrosecuritate - ar constitui un avantaj;
  • Prezenta instruirilor, atestarilor si certificarilor in domeniul SAI (pompier-salvator, RSAI).

Responsabilitati:
  • Asigurarea atingerii obiectivului ZERO accidente, prin identificarea riscurilor,  stabilirea celor mai eficiente masuri de securitate si sanatate in munca si securitate anti-incendiara.
  • Instruirea angajatilor, contractorilor si a vizitatorilor in domeniul sanatatii si securitatii muncii si protectiei anti-incendiare (plan de instruire, materiale de instruire periodica, instruiri la angajare).
  • Coordoneaza campaniile de comunicare privind securitatea si sanatatea in munca si securitatea anti-incendiara.
  • Organizeaza activitatile de prevenire a incendiilor si actiunile in situatiile exceptionale;
  • Realizeaza rapoarte specifice conform cerintelor legale si interne. Coordoneaza investigarea accidentelor, implementeaza masuri de eliminare a comportamentelor periculoase.
  • Participa/acorda suport conducatorilor locurilor de munca din unitate la identificarea pericolelor şi evaluarea riscurilor pentru fiecare post/profesie/proces de munca, evaluarea riscurilor de izbucnire a incendiilor pentru fiecare echipament/loc de munca.
  • Stimularea schimbarii si inovatiei in aria sa de responsabilitate.

Cerinte:
  • Cunoasterea legislatiei de Sanatate si Securitate a Muncii, Protectiei Mediului, Legea privind securitatea industriala a obiectelor industrial periculoase;
  • Cunoastere fluentă a limbilor romana si rusa, limba engleza - nivel mediu;
  • Utilizator confident pachet MS Office;
  • Abilitati de comunicare si relationare la toate nivelurile organizatiei;
  • Adaptabilitate sporita la stres si lucru peste program (cu respectarea legislatiei muncii) in cazuri de incidente/accidente si alte situatii exceptionale;
  • Disponibilitate de a locui in or. Rezina;
  • Permis de conducere Categoria B si C; disponibilitate pentru deplasari nationale si internationale.

Oferim:
  • Activitate intr-o companie internationala cu grija fata de angajatii sai.
  • Activitate intr-o echipa multinationala de profesionisti.
  • Pachet social si salarial atractiv.

← Вернуться к списку вакансий
Вы можете отправить резюме на электронную почту:
Или загрузить через форму

Форма отправки резюме

Прикрепите файл
За дополнительной информацией обращайтесь к нашему консультанту:
+373 68503560

Подписка на рассылку

Укажите электронный адрес и мы проинформируем Вас о новых предложениях работы и о новостях компании HR-Consulting.

По какой причине Вы могли бы уйти в другую компанию?