Вакансия

Вакансия

Находим решения, создаём возможности.

SOMELIER

Код вакансии: SML

      Moldova este o ţară cu istorie milenară în domeniul vinificaţiei. În ultimele decenii, industria vinicolă din Republica Moldova s-a bucurat de prosperitate şi se află în ascensiunea dezvoltării sale.
      Amplasându-se în centrul vechi al oraşului Chişinău, COMPANIA reprezintă atât un club de cunoscători veritabili ai vinului, cât şi o atracţie turistică. Scopul vizat este să propună oamenilor posibilitatea de a descoperi nişte laturi inedite ale universului vinului, favorizând astfel savurarea procesului de selectare şi consumare a vinului.
      În lumea somelierilor, se spune că cel mai bun vin este «vin la tine», iar cel mai prost vin este «vin de pomană». Fiecare băutură are personalitatea ei, cel mai gustos vin este cel care îţi place.

ATRIBUȚII DE SERVICIU:
  • Consultanța clienților din sală (ajutor la alegerea unui vin)
  • Coordonarea și conducerea degustărilor
  • Acceptarea / afișarea mărfurilor în sală
  • Controlul întreținerii sortimentului în sală
  • Înregistrările primare de numerar

CANDIDATUL CĂUTAT:
  • Cunoaște bazele vinificației
  • Poate prezenta o diplomă de educație de profil
  • Cunoaște limba română și rusă la nivelul discuțiilor coerente
  • Cunoașterea limbilor de circulație internațională (engleza sau franceza) este binevenită
  • Are abilități de comunicare și persuasiune
  • Este responsabil și proactiv
  • Experiența în vânzările cu amănuntul va fi considerate un avantaj, dar nu este obligatorie

← Вернуться к списку вакансий
Вы можете отправить резюме на электронную почту:
Или загрузить через форму

Форма отправки резюме

Прикрепите файл *
За дополнительной информацией обращайтесь к нашему консультанту:
+373 69638007

Подписка на рассылку

Укажите электронный адрес и мы проинформируем Вас о новых предложениях работы и о новостях компании HR-Consulting.

По какой причине Вы могли бы уйти в другую компанию?